יום שישי, 22 פברואר 2019
דף הבית  ñ חם מהאולם  ñ חדש: פורום היועצים המשפטיים בחברות הממשלתיות

חדש: פורום היועצים המשפטיים בחברות הממשלתיות

הדפס
22.1.2018

חדש: פורום היועצים המשפטיים בחברות הממשלתיות

מנכ"ל הרכבת: גם בחברות ממשלתיות אפשר לטפל בעובדים גרועים * יו"ר נמל אשדוד: אני מנסה לרתום את העובדים לתחרות העתידית

פורום היועצים המשפטיים בחברות הממשלתיות, שהוקם בלשכה, יצא לדרך בערב השקה שהתקיים בבית הלשכה בתל אביב (21.1.18).

יו"ר נמל אשדוד, אורנה הוזמן-בכור, התייחסה לעיצומים החוזרים ונשנים של עובדי הנמל ואמרה, כי היא מנסה לרתום אותם להתמודדות מול הנמלים החדשים האמורים לקום בשנים הקרובות. "אם העובדים יעבדו – הם יתוגמלו. על כל יום שביתה, הם לא מקבלים שכר, כי שכר הבסיס שלהם מאוד נמוך. יש בנמל 11 ועדים, וכל הזמן יש בחירות לראשות הוועדים. אתה מסכם משהו עם יו"ר אחד – ולא כל כך מצליח להתקדם. אנחנו בדירקטוריון באמת לא מבינים על מה הם מוחים".

מנכ"ל הרכבת, שחר איילון, אמר, כי מנהלים טובים בחברות ממשלתיות יכולות להתמודד עם עובדים שלא רוצים לעבוד – אם יש להם אומץ ונחישות. בנוגע לתמריצי שכר, בהם ידיהן של ההנהלות כבולות, אמר איילון, כי אמנם יש עזיבה של עובדים מהרכבת, אבל אין קריסה; ניתן להשתמש בכלי של היציבות והביטחון במקום העבודה, ובכלים כמו נסיעות לחו"ל או נופש.

היועצת המשפטית של חברת החשמל, עו"ד יעל נבו, אמרה, כי חלק מעורכי הדין במחלקה המשפטית של החברה נחים על זרי הדפנה מהרגע בו קיבלו את הקביעות, משום שברור להם שלא ניתן לעשות להם דבר. היא תולה תקוות ברפורמה המתוכננת בחברה, במסגרתה "תהיה חרב תלויה מעל הראש" בדמות תיגמול לעובדים טובים יותר, קידום איטי לעובדים טובים פחות ואף אפשרות לפטר כאלו.