יום שישי, 22 פברואר 2019
דף הבית  ñ חם מהאולם  ñ "חייבים לשמוע תיקי ענק יומיים-שלושה בשבוע"

"חייבים לשמוע תיקי ענק יומיים-שלושה בשבוע"

הדפס
7.2.2018
@import url(http://cmsadmin.atp.co.il/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css);
השופט חאלד כבוב: אין לי ספק שהיעילותשל המחלקה הכלכלית תחלחל לכל המערכת
 

"הדרךהיחידה לשמוע תיקי ענק כלכליים היא לדון בהם יומיים-שלושה בשבוע, אחרת הם יימשכושנים. אני לא מתנתק מהתיק, אני שותף לניהול התיק כמו עורכי הדין. גם להם יותר קל,למרות שבהתחלה הם צועקים ומתחננים. עד הסיכומים הכל טרי לך בראש, והיכולת שלילהוציא פסק דין יותר קלה, כי אני חי את התיק".

כךאומר (1.2.18) סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב ושופט המחלקה הכלכלית, חאלדכבוב, במפגש במחוז תל אביב. הוא הוסיף: "בוודאי שאפשר להחיל את זה על כלהמערכת. אין לי ספק שזה יחלחל לכל המערכת. אם לא תנצל את הזמן בצורה מיטבית, נחזורלכאוס שהיה בעבר עם תיקים שנמשכו שש או שמונה שנים. את מי אני ארתיע אחרי כל כךהרבה שנים? וזה מסוכן, כי בעל חברה שנמצאת במצוקה יגיד לעצמו: אני אקח סיכון שעלגבול הלגיטימי. אם אצליח – אז הצלתי את החברה; ואם לא – אז מי יודע מה יהיה בעוד15 שנה. אני רוצה להבהיר לו שאם יעשה מעשה שכזה, הוא עלול ללכת לכלא".

עודנשאל השופט כבוב על השפעת התקשורת כאשר מדובר בתיקים מתוקשרים במיוחד. הוא השיב:"זו המציאות שלנו. אי אפשר להתחמק מזה. התקשורת היא חלק מההליך. תאסור עלעיתונאים להיכנס? אני אחייך או אתאפק בגלל העיתונאים? אני לא יודע אם זהמשפיע". השופט כבוב אמר שהוא מתנגד להכנסת מצלמות לאולם המשפט, משום שהדברישפיע על העדים ויהפוך את המשפט לקרקס.

השופט כבוב הוסיף: "לפעמים אני רואה חקירותומורט את מעט השערות שיש לי, ולא מבין לאן הוא חותר. הוא הכין 50 שאלות והוא ישאלאותן ויהי מה. הוא אומר לי: אדוני יתן לי קרדיט בעשר שאלות. אני נותן לו קרדיטב-20 שאלות – ואז אומר לו: אדוני יקשיב לתשובות של העד. אנחנו נתקלים לא פעםבחקירות מעייפות, לא ענייניות. הוא אומר לי: אני אוציא אותו שקרן. ואני אומר: אזמה? והוא אומר: זה פוגע באמינות של העד. ואני אומר: אז מה? זו נקודה שולית".  
@import url(http://cmsadmin.atp.co.il/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css);